login 
 
   
 
choose language
 
 
People working/having worked with the EJA (not exhaustive)
()
Aaron Trickett (United Kingdom)
Achim Schartl (Denmark)
Adam Lowy (Switzerland)
Adolfo Rossomando (Italy)
Agnieszka Szczepaniak (Poland)
Alain Brissard (France)
Alex Gonzalez Vega (Spain)
Alexander Kvarven (Norway)
Alexis Lee (undefined country)
Ali Close (United Kingdom)
Andreas Anders-Wilkens (Germany)
Andreas Nitsche (Germany)
Anja Karlsson (Sweden)
Anna Morozova (Ukraine)
Anne Bensoussan (France)
Anton Kovyakh (Denmark)
Appi Stammeshaus (undefined country)
Are (Portugal)
Benjamin Pablo (undefined country)
Bernard Gisin (undefined country)
Bert Beyens (Belgium)
Birte Müller (Germany)
Blue Hanley (Ireland)
Brian O'Connell (Ireland)
Bruno Furnari (Switzerland)
Bruno Santos (Italy)
Cécile Poncet (Canada)
Charlie Holland (Great Britain)
Christian Schraube (Germany)
Christian Zander (Switzerland)
Claudio Gallione (undefined country)
Claudio Sterpone (undefined country)
Co Stuifbergen (Netherlands)
Constantin Vazeos (Greece)
Cormac Mc Guire (Ireland)
Daan Yperman (Belgium)
Daan Mackel (Luxembourg)
Dale Hutton (Australia)
Dan-Tam Costa (France)
Dani Bardes (Spain)
Dasha Travnikova (Czechia)
Dave Meah (United Kingdom)
Dave Pope (undefined country)
David Monteith (United Kingdom)
David Hürlimann (Switzerland)
Deirdre Toher (Ireland)
Dejan Smolnikar (Slovenia)
Deniz Soyarslan (Turkey)
Donald Lehn (undefined country)
Doug Orten (Great Britain)
Driekus Heysteeg (Netherlands)
Eddy Krzeptowski (Belgium)
Enis Yugnak (Turkey)
Erich Vanlaethem (undefined country)
Fabien Laude (France)
Falk Hante (Germany)
Federico Menini (Latin America)
Federico O'Neill (Portugal)
Ferko Adamczyk (Netherlands)
Filipe Peleja (Portugal)
Florence Chervel (undefined country)
Franz Hofer (Austria)
Fredrico O'Neill (Portugal)
Fredrik Almgren (Sweden)
Geir Berge Ottersen (Norway)
Giuliana Menconi (undefined country)
Gregor Wedam (Slovenia)
Grigoris Chrysoloras (undefined country)
Guido Maucher (undefined country)
Guillermo Conde Revuelta (Spain)
Gunnar Løge (Norway)
Gustaf Sjögren (Sweden)
Hanno Zimmermann (Germany)
Hans Schleisiek (Germany)
Hedzer Westra (Netherlands)
Heike Tueshaus (Germany)
Helen Collins (Ireland)
Hermes Marco (undefined country)
Inaki Sanchez (undefined country)
Jakub Tesinsky (Czechia)
Jakub Swed (Poland)
James Mccann (undefined country)
James Soper (United Kingdom)
Jan van Krimpen (Portugal)
Jaqueline Macdonagh (undefined country)
Jarmo Humalajärvi (Finland)
Jasper Verbree (Netherlands)
Jennifer NurcanKartal (Turkey)
Jens Herden (Germany)
Jens Stein (Germany)
Jin Nakashima (undefined country)
Jiri (Yufi) Cerný (Czechia)
Joanna Reczek (Poland)
Joerg Hagenlocher (Germany)
Johanna Eek (undefined country)
John Newmann (Denmark)
John Palmer (Romania)
Johnny Hopper (New Zealand)
Jolien Ouwehand (Netherlands)
Jon Skjerning-Rasmussen (Denmark)
Jose Blasco Camino (Spain)
Jules Howarth (United Kingdom)
Julian Orbach (undefined country)
Julianna Kollányi (Hungary)
Julie Maes (Belgium)
Julie Bune (Denmark)
Kiss Balazs (Romania)
Kjersti Lien (Norway)
Konstantin Panin (Russia)
Krisitian Gora (Hungary)
Laura Poranen (Finland)
Lee Hayes (Netherlands)
Lee O'Donnell (Ireland)
Lena Krupp (Germany)
Leo Platz (France)
Liliane Picot (undefined country)
Lindsay Leslie (undefined country)
Loic Baylacq (undefined country)
Lusi Xifra (undefined country)
Lynn Thomas (undefined country)
Maarten Wils (Belgium)
Magnus Dehli (undefined country)
Magnus P Bjarnason (Denmark)
Marc Sutter (Switzerland)
Marcin Bronarski (undefined country)
Marek Zmuda (Poland)
Mark Segal (undefined country)
Markus Furtner (Germany)
Martin Hoboth (undefined country)
Meike Zimmermann (Germany)
Miark (United Kingdom)
Michael Andrischok (undefined country)
Michael Hennecke (Germany)
Michal Buzik (Slovakia)
Michal Halacka (Czechia)
Michal Zamboj (Slovakia)
Michel Arets (undefined country)
Michele Mezzanzanica (undefined country)
Michelle Croze (Belgium)
Mihai Alex (Romania)
Mini Mansell (United Kingdom)
Mira Dobrkovic-Bebe (Serbia)
Miroslaw Urban (Poland)
Monica Rickler (undefined country)
Niall Kelly (Ireland)
Okan Kuzer (Turkey)
Okan Kuzer (Turkey)
Olaf Duenger (Germany)
Oliver Black (undefined country)
Oliver Burgert (Germany)
Olivier Caignart (France)
Panayiotis Argyrakis (Greece)
Paola Aviles (Mexico)
Patrick Fodella (undefined country)
Paul Anderson (United States)
Pepa Benavent (undefined country)
Philip Nicolai (Germany)
Rafal Polakowski (Poland)
Raffaele Serafin (undefined country)
Rainer Warrings (undefined country)
Raphael Faranelli (undefined country)
Ray (Spain)
Richard Brennan (Ireland)
Rinus Samyn (Belgium)
Rita Schnabel (Germany)
Robert Krizanic (Slovenia)
Ron Atazky (Israel)
Sabina Kellner (Austria)
Sam Scurfield (undefined country)
Samuli Männistö (Finland)
Sebastien Morizot (France)
Simone Vlahovic (Serbia)
Siw Pedersen (undefined country)
Sonja Boeckmann (Germany)
Soren Black (undefined country)
Soren Visby (undefined country)
Staffan Ulfberg (Sweden)
Stefan Böhmdorfer (Austria)
Stephanie Schneider (United Kingdom)
Stephen McGinley (Ireland)
Sue Hunt (undefined country)
Sybolt Ettema (undefined country)
Tarim (United Kingdom)
Thomas Haas (undefined country)
Thomas Geiss (Germany)
Tiago Silva (Portugal)
Til Sauerwein (Germany)
Tim Bat (undefined country)
Tim Furst (undefined country)
Tobias Horstmann (Germany)
Tonatiuh Ambrosett (undefined country)
Toth Istvan (Hungary)
Veikko Sariola (Finland)
Vera Dalm (undefined country)
Veronika Gallyas (Hungary)
Ville Walo (Finland)
Vincent Vos (Netherlands)
Volker Lehmann (Germany)
Vytautas Krasauskas (Lithuania)
Wenke Seidel (Germany)
Wolfgang Schebeczek (Austria)
Yorrick Tabuteau (France)
Yu Yoneya (Japan)
Yvonne Murphy (undefined country)
Zoe Barnett (Great Britain)
 
 
© 2006 European Juggling Association, Amsterdam
 
 
Webdesign: A. Liebert & F. Hante